Hotel Ossa położony jest w otulinie Puszczy Pilickiej. Zachwycić nas może nie tylko piękno krajobrazów okolicznych łąk i lasów, ale również ciekawa okolica obfitująca w wiele niespodzianek przyrodniczych i architektonicznych.

  • Proponujemy przejazd zabytkową Rogowską Koleją Wąskotorową początki, której sięgają 1915 roku kiedy to wojska niemieckie zbudowały wojskową kolej polową o rozstawie szyn 600 mm łączącą Rogów z Białą Rawską. Wąskotorówka służyła do zaopatrywania niemieckiego frontu w żywność, broń i amunicje. W Rawie linia kolejki przekracza rzekę Rawkę - jedyny w województwie łódzkim wodny rezerwat przyrody oraz zabytkowy nitowany most wybudowany w 1928 r.
  • Jednym z najcenniejszych rawskich zabytków są częściowo zrekonstruowane ruiny zamku książąt mazowieckich z XIV wieku. W Rogowie znajduje się Arboretum - Leśny Zakład Doświadczalny SGGW, jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce oraz Alpinarium – muzeum przyrodnicze SGGW.
  • Zapraszamy do pobliskiego Nieborowa i jego zachwycających swym pięknem barokowych ogrodów zaprojektowanych w latach 60-tych XVIII wieku przez Szymona Bogumiła Zuga zgodnie z założeniami francuskiej szkoły ogrodowej Le Notre'a.
  •  Bolimów to stara osada o 200-letnich tradycjach garncarskich. Podczas wizyty u garncarza można zapoznać się ze specyfiką jego zawodu, podpatrzeć sposób toczenia glinianych naczyń, usłyszeć legendy i opowieści związane z Bolimowem oraz samemu spróbować trudnej sztuki „lepienia garnków”.
  • Szczególne wrażenie na miłośnikach sztuki zrobi zwiedzenia Żyrardowa i jedynego w Polsce „Sklepu Wokulskiego”. Jego wnętrze jest stylizowane na XIX-wieczny salon bławatny, znany wszystkim z filmu i serialu „Lalka”. Meble i wyposażenie zaprojektowali wybitni scenografowie i architekci polscy: Andrzej Haliński i Marek Kukawski, którzy są autorami scenografii do wielu znanych filmów. W sklepie można zobaczyć oryginalne meble z epoki, maszyny i fotografie fabryczne, obrus, próbki tkanin, koronek, przędz oraz kolekcję i aranżacje stołów autorstwa Magdy Gessler. Żyrardowska fabryka lnu znana jest na całym świecie.W małej salce kinowej wyświetlany jest film o historii Żyrardowa, fabryki i produkcji lnu.
  • Dla tych, którzy pragną spędzić czas wśród dzikiej przyrody, proponujemy niesamowitą atrakcją regionu jaką jest spływ kajakowy rzeką Pilicą. Umożliwia on  dotarcie do miejsc o szczególnych walorach turystycznych, historycznych oraz widokowych. Po drodze, na uczestników spływu, czeka wiele niespodzianek, które przygotowali dla nas organizatorzy. Nie możemy ich zdradzić, należy samemu spróbować, bo warto… Każdy znajdzie coś dla siebie, hotel i okolica nie pozwolą nam się nudzić!

Pobierz i wydrukuj mapę "Rowerowa Kraina Ossy"